LGS Sınavı İçin Giriş Belgeleri Yayımlandı

  LGS Sınavı İçin Giriş Belgeleri Yayımlandı

    Milli Eğitim Bakanlığı, 2 Haziran Pazar günü yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın giriş belgelerini yayımladı.

 Milli Eğitim Bakanlığı, 2 Haziran Pazar günü gerçekleşecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavına ilişkin sınav giriş belgelerini yayımladı. Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, öğrenciler sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine "e-Okul" sistemi üzerinden ulaşabilecekler.

Fotoğraflı sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınarak onaylanacak ve öğrencilere ulaştırılacak. Öğrencilerin sınav gününde herhangi bir sorun yaşamaması için sınav giriş belgelerinin kontrol edilmesi ve yanında bulundurulması gerektiği belirtildi. 

Bakanlık yetkilileri, sınav tedbirlerine ilişkin bilgilerin de "e-Okul" üzerinden erişilebilir olduğunu vurguladı. Öğrencilerin sınav günü için gerekli hazırlıkları yapmaları ve belirtilen kurallara uymaları önemle hatırlatıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS'ye katılacak tüm öğrencilere başarılar dileyerek, sınavın sorunsuz bir şekilde geçmesi için tüm önlemlerin alındığını belirtti.

24.05.2024 (Haber Merkezi)